Rehyn 2 x 20 g + 2 x 50 g

Kód: 0204
Neohodnotené
€3 €2,50 bez DPH
Skladom

Rehyn plv.sol.a.u.v.je prípravok na perorálnu rehydratáciu hospodárskych zvierat, zvlášť mláďat, teliat, prasiat, športových holubov pri ľahkom a stredne ťažkom stupni dehydratácie alebo fyzickom vyčerpaní.

Detailné informácie

Podrobný popis

 Zloženie:Vrecko A v 100 g: Natrii chloridum 35,00 g, Kalii chloridum 15,00 g, Natrii citras, dihydratum 29,00 g, Acidum aminoaceticum 21,00 g. Vrecko B v 100 g: Glucosum 100,00 g. 

 

 Dávkovanie: Obsahy vreciek A (20 g) a B (50 g) sa spolu rozpustia v 2 litroch teplej vody. Akonáhle sa objavia príznaky hnačky, podávajú sa teľatám 2 litre pripraveného medikovaného roztoku na kus namiesto mlieka alebo mliečnej náhražky 2x denne počas 2 dní. Nasledujúce 2 dni sa podáva zmes 1 litra roztoku prípravku a 1 litra mlieka alebo mliečnej náhražky. Ďalšie dni sa pokračuje s bežnou mliečnou výživou. 

Pri ťažkých dehydratáciách teliat sa podávajú 2 litre roztoku prípravku 3-4krát denne, prípadne v kombinácii s antidiarhoikami.

 U prasiat, ihneď pri výskyte prvých príznakov hnačky, sa musí ošetriť celý vrh. Roztok prípravku sa podáva ad libitum celý deň, aj v noci. V prípade potreby s roztokom prípravku je možné súčasne podávať aj antidiarhoiká. Pre zlepšenie príjmu u prasiat je možné roztok prípravku prisladiť. 

Jahňatá, kozľatá, šteňatá 100-200 ml pripraveného roztoku prípravku 3-4 krát denne na kg ž.hm. 

Športovým zvieratám, najmä holubom počas transportu, po transporte a po športových výkonoch, sa podáva roztok prípravku ad libitum. 

 

 Indikácie: Liečebno-ochranne pri: rehydratácii organizmu zvierat, zvlášť mláďat po ľahkom a stredne ťažkom stupni dehydratácie v dôsledku hnačiek,dyspepsie a enterálnej formy infekcií, infekčných ochoreniach zvierat a poruche rovnováhy elektrolytov, stresových a fyzických záťažiach, v chovoch so stacionárnym výskytom hnačky, ako prvý nápoj po sústredení teliat do teľatníka, fyzickej záťaži u športových zvierat, najmä holubov, doplnková podpora pri ketózach, acidózach, toxikózach, postoperačnom šoku a všeobecnej slabosti organizmu zvierat, ukončujúca podpora po parenterálnej aplikácii rehydratačných prípravkov pri strednom a ťažkom stupni dehydratácie zvierat. 

 

 Spôsob použitia: Perorálne v pitnej vode. 

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny, minerály, doplnky
Hmotnosť: 0.2 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie