Rehyn 2 x 20 g + 2 x 50 g

Kód: 0204
Neohodnotené
€3 €2,50 bez DPH
Skladom

Rehyn plv.sol.a.u.v.je prípravok na perorálnu rehydratáciu hospodárskych zvierat, zvlášť mláďat, teliat, prasiat, športových holubov pri ľahkom a stredne ťažkom stupni dehydratácie alebo fyzickom vyčerpaní.

Detailné informácie

Podrobný popis

 Zloženie:Vrecko A v 100 g: Natrii chloridum 35,00 g, Kalii chloridum 15,00 g, Natrii citras, dihydratum 29,00 g, Acidum aminoaceticum 21,00 g. Vrecko B v 100 g: Glucosum 100,00 g. 

 

 Dávkovanie: Obsahy vreciek A (20 g) a B (50 g) sa spolu rozpustia v 2 litroch teplej vody. Akonáhle sa objavia príznaky hnačky, podávajú sa teľatám 2 litre pripraveného medikovaného roztoku na kus namiesto mlieka alebo mliečnej náhražky 2x denne počas 2 dní. Nasledujúce 2 dni sa podáva zmes 1 litra roztoku prípravku a 1 litra mlieka alebo mliečnej náhražky. Ďalšie dni sa pokračuje s bežnou mliečnou výživou. 

Pri ťažkých dehydratáciách teliat sa podávajú 2 litre roztoku prípravku 3-4krát denne, prípadne v kombinácii s antidiarhoikami.

 U prasiat, ihneď pri výskyte prvých príznakov hnačky, sa musí ošetriť celý vrh. Roztok prípravku sa podáva ad libitum celý deň, aj v noci. V prípade potreby s roztokom prípravku je možné súčasne podávať aj antidiarhoiká. Pre zlepšenie príjmu u prasiat je možné roztok prípravku prisladiť. 

Jahňatá, kozľatá, šteňatá 100-200 ml pripraveného roztoku prípravku 3-4 krát denne na kg ž.hm. 

Športovým zvieratám, najmä holubom počas transportu, po transporte a po športových výkonoch, sa podáva roztok prípravku ad libitum. 

 

 Indikácie: Liečebno-ochranne pri: rehydratácii organizmu zvierat, zvlášť mláďat po ľahkom a stredne ťažkom stupni dehydratácie v dôsledku hnačiek,dyspepsie a enterálnej formy infekcií, infekčných ochoreniach zvierat a poruche rovnováhy elektrolytov, stresových a fyzických záťažiach, v chovoch so stacionárnym výskytom hnačky, ako prvý nápoj po sústredení teliat do teľatníka, fyzickej záťaži u športových zvierat, najmä holubov, doplnková podpora pri ketózach, acidózach, toxikózach, postoperačnom šoku a všeobecnej slabosti organizmu zvierat, ukončujúca podpora po parenterálnej aplikácii rehydratačných prípravkov pri strednom a ťažkom stupni dehydratácie zvierat. 

 

 Spôsob použitia: Perorálne v pitnej vode. 

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny, minerály, doplnky
Hmotnosť: 0.2 kg